Sinteza 4-MMC (mefedronă). Tutorial video complet.

BHBlueberry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 17, 2022
Messages
20
Reaction score
11
Points
3
Awesome și complet profesionist :)

Am doar 1 mică îmbunătățire a acestei lucrări: În cele din urmă, când vă spălați sarea cu acetonă - aș face-o diferit. Aș închide chiuveta, aș turna acetonă și aș amesteca amestecul timp de minimum 5-10 minute pentru ca acetona să dizolve impuritățile. Știu cum se întâmplă cu amfetamina - amestecul are nevoie de timp, mai ales când supradozezi acidul. Produsul dvs. final este practic transparent, dar unele reziduuri roz sunt încă vizibile :) Bună treabă, foarte elegant :)
 

Jacka

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 27, 2022
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
BRILLIANT!!! Unde puteți găsi videoclipuri privind sinteza MDMA și a metilonei? :)
 

WundaBearz41

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 29, 2022
Messages
14
Reaction score
2
Points
3
De ce sticlărie are nevoie acest probject? Există vreo listă pe aici? Mulțumesc!
 

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2021
Messages
102
Reaction score
32
Points
18
Balon de 2L [3 gât] , Condensator pentru reflux, cilindru de presiune constantă de 250 ml pâlnie separatoare, adaptor pentru termometru. ( toate în racord de aceeași dimensiune sau verificați de două ori dacă cumpărați racorduri compatibile ) + pâlnie separatoare cu bulb de 1000ml + câteva pahare late + pâlnie buechner cu balon de vid ( sau pâlnie buechner cu adaptor pentru furtun și balon normal) .
Suporturi pentru retortă, placă de încălzire/mâner cu agitator magnetic, pompă de vid, tije de sticlă, benzi ph, membrane filtrante.
 

WundaBearz41

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 29, 2022
Messages
14
Reaction score
2
Points
3
Vă mulțumim foarte mult!
 

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2021
Messages
102
Reaction score
32
Points
18
nu vă faceți griji! toate sticlele pot fi achiziționate destul de ieftin, puteți la fel de bine să vă uitați și la piesele suplimentare necesare pentru un set up de distilare. Pentru o distilare simplă, veți avea nevoie doar de un cot de 90 de grade, un alt cot de 90 de grade cu un adaptor de furtun și un alt balon, de asemenea, obțineți un collum fracțional în timp ce sunteți la el.
 

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2021
Messages
102
Reaction score
32
Points
18
ar fi totul sub 300 de dolari, cu excepția plăcii de încălzire / mangalului.
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
bună ziua;
câte 2-Bromo-4-Methylpropiophenone trebuie să folosim pentru a respecta restul acestei sinteze ?
 

papaji

Don't buy from me
New Member
Joined
May 29, 2022
Messages
7
Reaction score
1
Points
1
Am încercat această rețetă de 4 metilpropiofenonă lichidă și am reușit în ambele etape de separare a straturilor, dar cristalele nu s-au format, ce trebuie să fac în continuare, oricine este aici pentru a ajuta cât mai curând posibil. Ultimul pas
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63

Ați ajuns la baza liberă a mefedronei, ați acidificat-o, dar nu a existat niciun precipitat?
Am nevoie de mai multe detalii.
Ați folosit acetonă în acidificare?
Îți trimit un PM.
 

Bazooka90

Don't buy from me
Resident
Joined
May 8, 2022
Messages
40
Reaction score
3
Points
8
Am găsit un furnizor de 2-Bromo-4-Metilpropiofenonă lichidă, dar nu știu cum să încep din acest punct și cât lichid ar trebui să folosesc pentru a face 100g de 4mmc.Am nevoie de câteva sfaturi.
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
662
Points
93
2-Bromo-4-Metilpropiofenona, o substanță sub formă de cristale. Întrebați vânzătorul din ce motiv este lichidă? Poate sugerează 4-methylprophyophenone
 
Last edited by a moderator:

Bazooka90

Don't buy from me
Resident
Joined
May 8, 2022
Messages
40
Reaction score
3
Points
8
H
Dacă am 100 g de pulbere de 2-bromo-4 metilprpiofenonă, trebuie să o amestec cu 300 ml de benzen pentru a începe sinteza din acest punct? pentru a reacționa cât timp și câtă căldură sunt necesare. Necesar?
 

jessepinkman1234

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 5, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Bună aveți vreun ghid despre cum să sintetizați 4-metilpropiofenona ar fi foarte apreciat dacă ați putea ajuta. De asemenea, pot folosi dimetilamină în loc de metilamină, dacă nu, știți vreo metodă prin care aș putea să o convertesc pe prima în cea de-a doua. vă mulțumesc pentru un videoclip atât de concis și informativ btw!
 

papaji

Don't buy from me
New Member
Joined
May 29, 2022
Messages
7
Reaction score
1
Points
1
Am încercat acest proces și cristale maded, dar o acetonă a fost cristale devine mici și dizolvate cu acetonă și fără cristale spălate au gura gust de arsură ... Este cineva aici pentru a sugera ceva ce să facă în continuare ????
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Nu este purificat calitativ sau există puțin timp pentru reacție. Sunt necesare mai multe detalii.
 

papaji

Don't buy from me
New Member
Joined
May 29, 2022
Messages
7
Reaction score
1
Points
1
Am încercat sinteza mefedronei din 4 metilpropiofenonă în conformitate cu videoclipul care este încărcat pe site și am făcut procesul cu nmp, dar în procesul de cristalizare a fost adăugat hcl, dar cristalele nu au apărut după înghețare au apărut cristale, dar principala problemă cu care mă confrunt în prezent este spălarea cu acetonă ori de câte ori am fost acele cristale cu acetonă rece ca gheața cristalele sunt dizolvate în acetonă și după uscare au apărut din nou cristale, dar fără spălarea cu acetonă cristalele au gust de arsură și mirosuri urâte de substanțe chimice... Sugerați-mi ce să fac în continuare?
 
Top