Syntéza 4-MMC (mefedrónu). Kompletný videonávod.

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
S najväčšou pravdepodobnosťou ide o zlú kvalitu acetónu. Je tam niekoľko podrobností, ktoré ste už napísali v súkromných správach, budeme tam pokračovať.
 

vig212

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 27, 2022
Messages
3
Reaction score
1
Points
3
S rovnakým problémom sa stretávam aj ja. Výsledný produkt totiž vháňa slzy do očí a páli na jazyku
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Dobrý deň, môže sa niekto podeliť o spoľahlivého dodávateľa 2-bróm-4-metylpropiofenónu alebo 4-metylpropiofenónu v Európe, prosím? PM ime, ak tu nie sú povolené žiadne reklamy vo fóre. Budem vďačný aj za akúkoľvek radu, ktorý z nich je bezpečnejší (menej sledovaný) na získanie. Nemôžem sa dočkať, až vyskúšam syntézu vo videu, ale potrebujem získať nejaký východiskový materiál.
 
Last edited:

Bazooka90

Don't buy from me
Resident
Joined
May 8, 2022
Messages
40
Reaction score
3
Points
8
Momentálne nemôžem nájsť deliaci lievik s konštantným tlakovým valcom s objemom 250 ml. Mám inú možnosť? Môže niekto dať nápad?
 

Bazooka90

Don't buy from me
Resident
Joined
May 8, 2022
Messages
40
Reaction score
3
Points
8
Thanx mate, moja chyba. Chcel som povedať

Kvapalinový lievik s konštantným tlakom. Ako si ho môžem improvizovať?

 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Claisenov adaptér môžete pripojiť pomocou bežného kvapkacieho lievika... Alebo kvapkajte kvapku po kvapke pomocou očnej kvapkadlovej pipety/Paster pipety z lekárne.
 

WundaBearz41

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 29, 2022
Messages
14
Reaction score
2
Points
3
"Metylamín 40% (vodný roztok) - 200 ml"

Môže sa to nahradiť slovom Methylamine HCI? Všimol som si, že ide o vločkovitý prášok, skúšal to niekto?
 

WundaBearz41

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 29, 2022
Messages
14
Reaction score
2
Points
3
Našiel som to, ale žiadne skutočné riešenie na konci, myslím, že sa zasekol aj OP tohto príspevku:
http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhni37ybtt7mkbjyxn2pgllzxf2qgyd.onion/threads/methylamine-hcl-usage.1135/#post-3791
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Pozrite si tu .
 

Bazooka90

Don't buy from me
Resident
Joined
May 8, 2022
Messages
40
Reaction score
3
Points
8
Strarting with 100g 2br4m Postupoval som podľa krokov ako vo videu, ale namiesto benzénu som použil toluén a namiesto nmp som použil dmf.
Môj výťažok bol len 10 gramov prášku, musím spomenúť, že namiesto 55 kvapiek kyseliny chlorovodíkovej som použil niekoľko kvapiek, pretože si nie som istý, či viem merať PH. Nejaký návrh, kde robím chybu?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Dobrý deň. Už ste odpovedali.
Väčšina vášho výrobku je vo forme voľnej bázy. Vytvorím tému o pH, hneď ako ju zverejním, dám vám odkaz.
 

Sitr1x

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
13
Reaction score
9
Points
3
Ahoj, prvý raz uverejňujem príspevok, ktorý je dlhoročným čitateľom tunajšieho fóra a mnohých iných skupín o chémii.

Po prvé, veľká úcta tunajším expertom za pomoc komunite začínajúcich chemikov, dali ste mi vieru a oveľa viac nádeje na mojej ceste učenia a keď som získal viac vedomostí s organickou chémiou, dúfam, že budem môcť nejakým spôsobom vrátiť v blízkej budúcnosti.

Každopádne k podstate môjho príspevku. V poslednej dobe som sa veľa učil na clear-net z archívov Rhodium a erowid atď. s cieľom rozšíriť svoj rozsah a pochopenie bežných techník používaných v chémii vo všeobecnosti a pevne verím, že sa pomaly dostávam k všetkým základom, aby som tak povedal. Dalo by sa však povedať, že som narazil na múr a potrebujem radu.

Pôvodne som dúfal, že sa naučím vyrábať fenyl-2-propanón (P2P) a potom budem pokračovať vo výrobe kryštalického metamfetamínu, ktorý som v minulosti používal.
Momentálne však nemám vhodné vybavenie(čoskoro si kúpim destilačnú súpravu, riadnu súpravu skla, magnetické miešadlo a vákuum atď.)) som úprimne stratil vieru a príliš ma to odradilo od uskutočnenia akéhokoľvek slušného pokusu.
Našiel som dobrý zdroj na získanie nitroetánu pre jeden zo syntetizátorov, o ktorom som vážne uvažoval prostredníctvom eBay, ako tekutej formy "Nail Brush Saver" spolu s ďalšími regeantmi, ale stále som váhal vo svojich schopnostiach bez zariadenia, ktoré mám v súčasnosti po ruke.

Takže po tomto počiatočnom páde som sa zatiaľ snažil zostať pozitívny a nasávať čo najviac informácií o organickej chémii.

Každopádne, potom som náhodou narazil na túto stránku čítanie o tom na iných fórach a našiel toto úžasné miesto, kde obsah v oveľa čerstvejšie a komunita sa zdá byť oveľa vzdelanejší ako ostatné, ktoré som videl, a potom som našiel tento konkrétny vlákno najmä, ktorý upútal moju pozornosť. Veľmi sa mi páči spôsob, akým bolo video zostavené, a teraz som sa zameral na výrobu 4-MMC pre konečný produkt môjho prvého legálneho experimentu.

Čoskoro budem mať všetko potrebné vybavenie, aby som to mohol skutočne vyskúšať, a dúfal som, či by som mohol požiadať o pár vecí bez toho, aby som zároveň žiadal príliš veľa.

Našiel som prístup ku všetkým zložkám okrem niekoľkých zrejmých, pretože sa domnievam, že pokiaľ viem, sú všeobecne dosť prísne kontrolované.

Regeanty, o ktorých hovorím, sú 4-metylpropiofenón a metylamín hydrochlorid (40 % vodný roztok).

Prečítal som si oba odkazy, ktoré som pripojil nižšie, týkajúce sa výroby od začiatku. Zaujímalo by ma však, či najprv v prípade metylamínu existuje spôsob, ako celý recept zmenšiť, pričom by sa stále používala presne tá istá metóda z videa v tamojšom vlákne. Veľmi by mi to pomohlo tým, že by moje prvé pokusy boli vcelku dostupnejšie. Alebo je tu nejaká menšia metóda, na ktorú by ste ma mohli odkázať, ktorá by bola tiež skvelá =)

Methylamine Hydrochloride-synthesis-large-scale

Pokiaľ ide o veľkosť, navrhovaná metóda, ktorú som našiel nižšie pre 4-metylpropiofenón, je pre mňa použiteľná, avšak v tomto štádiu som dúfal, že by tu nejaký odborník mohol prípadne (pekne prosím) urobiť podrobné video alebo ma nasmerovať správnym smerom na dobrú metódu, ktorá je trochu viac "amateur chemist" friendly lol?

Syntéza-4-metylpropiofenónu z toluénu podľa Friedelovej remeselnej reakcie v rozsahu 1 kg

Ďakujem za váš čas, chlapci a dievčatá, a dúfam, že vás budem v blízkej budúcnosti informovať o mojich cestách a chodníkoch. Som veľmi odhodlaný naučiť sa čo najviac a každú pomoc veľmi oceňujem. Prosím, napíšte mi PM, ak sa cítite pohodlnejšie diskutovať týmto spôsobom.

Na zdravie,
Sitr1x.
 
Last edited:

Sitr1x

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
13
Reaction score
9
Points
3
To bola aj moja prvotná myšlienka, keďže som v minulosti čítal podobné problémy s inými syntézami na vláknach.

Predpokladám teda, že človek by si musel acetón syntetizovať sám, alebo sa stále dá vystačiť s acetónom z obchodu? Alebo je nejaká špecifická čistota, na ktorú by som sa mal zamerať, keď ide o tento druh chémie, ktorú by som mal dodržiavať? Vďaka
 

Sitr1x

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
13
Reaction score
9
Points
3
Keďže som bol príliš zaneprázdnený čítaním, neuvedomil som si, že video o syntéze metylamínu, ktoré som si stiahol na pozadí a ktoré som spomenul vo svojom predchádzajúcom príspevku, sa v skutočnosti vykonáva v slušnom východiskovom meradle lol

Takže túto časť prosím neberte do úvahy. Budem musieť počkať, kým dostanem riadne sklo a destilačnú súpravu, ako to vyzerá.
 

ShiftingWaterfall

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 6, 2022
Messages
5
Reaction score
2
Points
3
vie tu niekto, aký je rozdiel v účinkoch racemického 4mmc v porovnaní s enantiomérom 4mmc? chcem vedieť, či sa ho oplatí vyrobiť
 

WundaBearz41

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 29, 2022
Messages
14
Reaction score
2
Points
3
Áno! Dobrá požiadavka, aj to by sa mi páčilo.
 

KWasd

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 9, 2022
Messages
18
Reaction score
10
Points
3
Dobrý deň. ak rozpustím 2-bróm-4-metylpropiofenón v NMP, celé to zahrejiem na 40 stupňov C a až potom pridám metylamín 40 % vo vode, musím ho pridávať po častiach, aby som neprekročil spomínaných 60 stupňov C, alebo ho môžem pridať naraz? Až po pridaní metylamínu pridám studenú vodu a benzén.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Môžete pridať všetok metylamín naraz a nemusíte sa veľmi obávať vysokej teploty.
 

KWasd

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 9, 2022
Messages
18
Reaction score
10
Points
3
Ďakujeme za odpoveď. Práve som si všimol, že pri pridaní 40 % metylamínu vo vode do roztoku 2-bróm-4-metylpropiofenónu v NMP (zahriateho na 40 °C) teplota prudko vyskočila na 60 niekoľko stupňov. Z toho pramenia moje obavy.

Nakoniec produkt aj tak vyšiel modrý, nedal sa opláchnuť acetónom, ale to bolo spôsobené tým, že acetón nebol ľadový (nemal som suchý ľad na jeho ochladenie) a mal izbovú teplotu. Z toho vyplýva, že pravdepodobne došlo k hromadeniu nečistôt a degradácii/premene na dimér.

Napriek tomu ešte raz ďakujem
 
Top