Syntéza 4-MMC (mefedronu). Kompletní videonávod.

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
S největší pravděpodobností se jedná o špatnou kvalitu acetonu. Je zde několik detailů, které jste již napsali v soukromých zprávách, budeme v nich pokračovat.
 

vig212

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 27, 2022
Messages
3
Reaction score
1
Points
3
Se stejným problémem se potýkám i já. Ve skutečnosti mi výsledný produkt vhání slzy do očí a pálí na jazyku
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Dobrý den, může se prosím někdo podělit o spolehlivého dodavatele 2-bromo-4-methylpropiofenonu nebo 4-methylpropiofenonu v Evropě, prosím? PM ime, pokud zde není povolena reklama ve fóru. Uvítám také jakoukoli radu, který z nich je bezpečnější (méně sledovaný) k získání. Nemůžu se dočkat, až vyzkouším syntézu ve videu, ale potřebuji sehnat nějaký výchozí materiál.
 
Last edited:

Bazooka90

Don't buy from me
Resident
Joined
May 8, 2022
Messages
40
Reaction score
3
Points
8
Prozatím nemohu najít 250ml dělicí nálevku pro konstantní tlakové lahve. Mám jinou možnost? Může někdo dát nápad?
 

Bazooka90

Don't buy from me
Resident
Joined
May 8, 2022
Messages
40
Reaction score
3
Points
8
Thanx kolega, moje chyba. Chtěl jsem říct

Kapací trychtýř s konstantním tlakem. Jak si ho mohu improvizovat?

 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Claisenův adaptér můžete připojit pomocí obvyklé kapací nálevky... Nebo kapat kapátkem po kapkách pomocí očního kapátka/pasterové pipety z lékárny.
 

WundaBearz41

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 29, 2022
Messages
14
Reaction score
2
Points
3
"Methylamin 40% (vodný roztok) - 200 ml"

Může být toto nahrazeno slovem Methylamine HCI? Všiml jsem si, že se jedná o vločkovitý prášek, zkoušel to někdo?
 

WundaBearz41

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 29, 2022
Messages
14
Reaction score
2
Points
3
Našel jsem to, ale žádné skutečné řešení na konci, myslím, že se zasekl i OP tohoto příspěvku:
http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhni37ybtt7mkbjyxn2pgllzxf2qgyd.onion/threads/methylamine-hcl-usage.1135/#post-3791
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Podívejte se na zde .
 

Bazooka90

Don't buy from me
Resident
Joined
May 8, 2022
Messages
40
Reaction score
3
Points
8
Strarting with 100g 2br4m I have followed the steps like in the video but instead of benzene I have used toluen and instead of nmp I have used dmf.
Můj výtěžek byl pouze 10 gramů prášku, musím zmínit, že místo 55 kyseliny chlorovodíkové jsem použil několik kapek, protože si nejsem jistý, zda vím, jak měřit PH. Nějaký návrh, kde dělám chybu?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Dobrý den. Již jste odpověděli.
Většina vašeho produktu je ve formě volné báze. Udělám téma o pH, dám vám odkaz, jakmile ho zveřejním.
 

Sitr1x

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
13
Reaction score
9
Points
3
Ahoj, poprvé píšu dlouholetý čtenář zdejších fór a mnoha dalších chemických skupin.

Za prvé, velký respekt k odborníkům zde za pomoc komunitě začínajících chemiků, dali jste mi víru a mnohem více naděje na mé cestě učení, a jakmile jsem získal více znalostí s organickou chemií, doufám, že budu moci nějakým způsobem vrátit v blízké budoucnosti ..

Každopádně k pointě mého příspěvku. V poslední době jsem se hodně učil na clear-netu z archivů Rhodia a erowidu atd. abych rozšířil svůj rozsah a pochopení běžných technik používaných v chemii obecně a pevně věřím, že pomalu získávám dobré znalosti všech základů, abych tak řekl. Dalo by se však říci, že jsem narazil na zeď a potřebuji radu.

Původně jsem doufal, že se naučím vyrábět fenyl-2-propanon (P2P), a pak budu pokračovat ve výrobě Crystal Methu, který jsem v minulosti používal.
Nicméně bez patřičného vybavení v současné době(Bude brzy koupit destilační soupravu, správné sklo kit, magnetické míchadlo a Vaccum atd..). Upřímně jsem ztratil víru a příliš mě to odradilo od jakéhokoli slušného pokusu.
Našel jsem dobrý zdroj pro získání nitroetanu pro jeden ze syntezátorů, o kterém jsem vážně uvažoval, přes eBay, jako tekutou formu "Nail Brush Saver" spolu s dalšími regeanty, ale stále jsem váhal ve své schopnosti bez vybavení, které mám v současné době po ruce.

Takže po tomto počátečním pádu jsem se snažil zůstat pozitivní a nasávat co nejvíce informací o organické chemii..

Každopádně jsem pak náhodou narazil na tuto stránku, když jsem o ní četl na jiných fórech a našel toto úžasné místo, kde je obsah mnohem čerstvější a komunita se zdá být mnohem vzdělanější než ostatní, které jsem viděl, a pak jsem našel toto konkrétní vlákno, které mě zaujalo. Opravdu se mi líbí způsob, jakým bylo video sestaveno, a nyní jsem se zaměřil na výrobu 4-MMC pro konečný produkt mého prvního legálního experimentu.

Brzy budu mít veškeré potřebné vybavení, abych to mohl skutečně zkusit, a doufal jsem, jestli bych mohl požádat o pár věcí, aniž bych zároveň žádal příliš mnoho.

Našel jsem přístup ke všem ingrediencím kromě několika zřejmých, protože se domnívám, že jsou obecně poměrně přísně kontrolovány, pokud je mi známo.

Regeanty, o kterých mluvím, jsou 4-methylpropiofenon a methylamin hydrochlorid (40% vodný roztok).

Přečetl jsem si oba odkazy, které přikládám níže, pokud jde o výrobu od nuly. Nicméně mě zajímalo, nejprve s Methylaminem, zda existuje způsob, jak celý recept zmenšit a přitom použít přesně tu samou metodu z videa, které je tam ve vlákně. Opravdu by mi to pomohlo tím, že by mé první pokusy byly jako celek dostupnější. Nebo je zde nějaká metoda v menším měřítku, na kterou byste mě mohli odkázat, která by byla také skvělá =)

Methylamine Hydrochloride-synthesis-large-scale (syntéza methylamin hydrochloridu ve velkém měřítku)

Co se týče velikosti měřítka, níže navržená metoda, kterou jsem našel pro 4-methylpropiofenon, je pro mě použitelná, nicméně v této fázi jsem doufal, že by zde nějaký odborník mohl případně (pěkně prosím) udělat podrobné video nebo mě nasměrovat správným směrem k dobré metodě, která je trochu více "amatérský chemik" lol?

Syntéza-4-methylpropiofenonu z toluenu podle Friedelovy řemeslné reakce v měřítku 1 kg.

Díky za váš čas, kluci a holky, a doufám, že vás všechny budu v blízké budoucnosti informovat o svých cestách a stezkách. Jsem velmi odhodlaný naučit se co nejvíce a každou pomoc velmi ocením. Prosím, napište mi PM, pokud je vám příjemnější diskutovat tímto způsobem.

Na zdraví,
Sitr1x.
 
Last edited:

Sitr1x

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
13
Reaction score
9
Points
3
To byla i moje původní myšlenka, protože jsem v minulosti četl podobné problémy s jinými syntézami na vláknech.

Předpokládám tedy, že by si člověk musel aceton syntetizovat sám, nebo si stále vystačí s acetonem z obchodu? Nebo je nějaká specifická čistota, kterou bych měl hledat, pokud jde o tento druh chemie, kterou bych měl dodržovat? Díky
 

Sitr1x

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
13
Reaction score
9
Points
3
Protože jsem byl příliš zaneprázdněn čtením, neuvědomil jsem si, že video o syntéze methylaminu, které jsem si stáhl na pozadí a které jsem zmínil ve svém předchozím příspěvku, je ve skutečnosti provedeno ve slušném výchozím měřítku lol

Takže tuto část prosím neberte v úvahu. Jsem prostě bude muset počkat, dokud jsem si pořádné sklo a destilační soupravu vypadá to, že.
 

ShiftingWaterfall

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 6, 2022
Messages
5
Reaction score
2
Points
3
Ví tu někdo, jaký je rozdíl v účincích racemického 4mmc ve srovnání s enantiomerem 4mmc? chci vědět, jestli se vyplatí ho vyrobit.
 

WundaBearz41

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 29, 2022
Messages
14
Reaction score
2
Points
3
Ano! Dobrý požadavek, také bych to uvítala.
 

KWasd

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 9, 2022
Messages
18
Reaction score
10
Points
3
Dobrý den. pokud rozpustím 2-bromo-4-methylpropiofenon v NMP, celé to zahřeji na 40 stupňů C a teprve poté přidám methylamin 40% ve vodě, musím ho přidávat po dávkách, abych nepřekročil zmíněných 60 stupňů C, nebo ho mohu přidat najednou? Teprve po přidání methylaminu přidám studenou vodu a benzen.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Můžete přidat veškerý methylamin najednou a nemusíte se příliš obávat vysoké teploty.
 

KWasd

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 9, 2022
Messages
18
Reaction score
10
Points
3
Děkujeme za vaši odpověď. Právě jsem si všiml, že při přidání methylaminu 40% ve vodě do roztoku 2-bromo-4-methylpropiofenonu v NMP (zahřátého na 40 stupňů C) teplota prudce vyskočila na 60 několik stupňů. Proto mám obavy.

Nakonec produkt stejně vyšel modrý, nešel opláchnout acetonem, ale to bylo způsobeno tím, že aceton nebyl ledový (neměl jsem suchý led na chlazení) a měl pokojovou teplotu. Proto pravděpodobně došlo k hromadění nečistot a degradaci/přeměně na dimer.

Nicméně ještě jednou díky
 
Top