Σύνθεση 4-MMC (μεφεδρόνη). Πλήρης βιντεοσκοπημένη διδασκαλία.

BHBlueberry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 17, 2022
Messages
20
Reaction score
11
Points
3
Φοβερό και πλήρως επαγγελματικό :)

Έχω μόνο 1 μικρή βελτίωση σε αυτό το έργο: Τέλος, όταν πλένετε το αλάτι σας με ασετόν - θα το έκανα διαφορετικά. Θα έκλεινα τον νεροχύτη, θα έριχνα ασετόν και θα ανακάτευα το μείγμα για τουλάχιστον 5-10 λεπτά για να διαλύσει η ασετόν τις ακαθαρσίες. Ξέρω πώς γίνεται με την αμφεταμίνη - το μείγμα χρειάζεται χρόνο, ειδικά όταν υπερδοσολογείς το οξύ. Το τελικό προϊόν σας είναι βασικά διαυγές, αλλά κάποια ροζ υπολείμματα είναι ακόμα ορατά :) Εξαιρετική δουλειά, πολύ κομψή :)
 

Jacka

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 27, 2022
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
ΥΠΕΡΟΧΗ!!! Πού μπορείτε να βρείτε βίντεο σχετικά με τη σύνθεση του MDMA και της μεθυλόνης; :)
 

WundaBearz41

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 29, 2022
Messages
14
Reaction score
2
Points
3
Τι γυάλινα σκεύη χρειάζεται αυτό το probject; Υπάρχουν κατάλογοι; Ευχαριστώ!
 

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2021
Messages
102
Reaction score
32
Points
18
Φιάλη 2L [3 λαιμών] , συμπυκνωτής για παλινδρόμηση, διαχωριστικό χωνί κυλίνδρου σταθερής πίεσης 250ml, προσαρμογέας θερμομέτρου. ( όλα στο ίδιο μέγεθος συνδέσμου ή ελέγξτε διπλά ότι αγοράζετε συμβατούς συνδέσμους ) + διαχωριστικό χωνί με φιάλη 1000ml + μερικά φαρδιά ποτήρια ζέσεως + χωνί buechner με φιάλη κενού ( ή χωνί buechner με προσαρμογέα σωλήνα και κανονική φιάλη) .
Υποδοχές ρετόρτ, πλάκα θέρμανσης/μανδύας με μαγνητικό αναδευτήρα, αντλία κενού, γυάλινες ράβδοι, ταινίες ph, μεμβράνες φίλτρου.
 

WundaBearz41

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 29, 2022
Messages
14
Reaction score
2
Points
3
Ευχαριστώ πολύ!
 

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2021
Messages
102
Reaction score
32
Points
18
μην ανησυχείτε! όλο το γυαλί μπορεί να αγοραστεί αρκετά φτηνά, μπορείτε επίσης να εξετάσετε τα επιπλέον εξαρτήματα που απαιτούνται για μια εγκατάσταση απόσταξης. Για μια απλή ρύθμιση απόσταξης , θα χρειαστείτε μόνο έναν αγκώνα 90 μοιρών , έναν άλλο αγκώνα 90 μοιρών με προσαρμογέα σωλήνα και μια άλλη φιάλη , επίσης να πάρετε ένα κλασματικό κολάρο ενώ ya σε αυτό.
 

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2021
Messages
102
Reaction score
32
Points
18
θα ήταν όλα κάτω από 300 δολάρια, εκτός από την πλάκα θέρμανσης/τον μανδύα.
 

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2021
Messages
102
Reaction score
32
Points
18
μην ξεχνάτε τα κλιπς και τα βύσματα etcs
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
hello,
πόσες 2-Bromo-4-Methylpropiophenone πρέπει να χρησιμοποιήσουμε για την τήρηση της υπόλοιπης αυτής σύνθεσης ?
 

papaji

Don't buy from me
New Member
Joined
May 29, 2022
Messages
7
Reaction score
1
Points
1
Έχω δοκιμάσει αυτή τη συνταγή μορφή υγρού 4 μεθυλοπροπιφαινόνη και έχω πετύχει και στα δύο βήματα διαχωρισμό στρώματος αλλά κρύσταλλοι δεν σχηματίστηκαν τι να κάνω στη συνέχεια κάποιος είναι εδώ για να βοηθήσει το συντομότερο δυνατόν. Τελευταίο βήμα
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63

Φτάσατε στην ελεύθερη βάση της μεφεδρόνης, την οξινίσατε, αλλά δεν υπήρξε ίζημα;
Χρειάζομαι περισσότερες λεπτομέρειες.
Χρησιμοποιήσατε ακετόνη για την οξίνιση;
Θα σας στείλω μήνυμα με μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.
 

Bazooka90

Don't buy from me
Resident
Joined
May 8, 2022
Messages
40
Reaction score
3
Points
8
Βρήκα έναν προμηθευτή υγρού 2-Bromo-4-Methylpropiophenone αλλά δεν ξέρω πώς να ξεκινήσω από αυτό το σημείο και πόσο υγρό πρέπει να χρησιμοποιήσω για να φτιάξω 100g 4mmc. χρειάζομαι κάποιες συμβουλές.
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
662
Points
93
2-Bromo-4-Methylpropiophenone, μια ουσία με τη μορφή κρυστάλλων. Ρωτήστε τον πωλητή για ποιο λόγο είναι υγρό; Ίσως προτείνει την 4-μεθυλοπροπυφαινόνη.
 
Last edited by a moderator:

Bazooka90

Don't buy from me
Resident
Joined
May 8, 2022
Messages
40
Reaction score
3
Points
8
H
Πώς περίπου Αν έχω 100g σκόνη 2-βρωμο-4-μεθυλοπριοφαινόνης,πρέπει να την αναμείξω με 300ml βενζολίου προκειμένου να ξεκινήσω τη σύνθεση από αυτό το σημείο; για να αντιδράσω πόσος χρόνος και θερμότητα είναι. Χρειάζεται;
 

jessepinkman1234

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 5, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
γεια σας έχετε κάποιο οδηγό για το πώς να συνθέσετε την 4-μεθυλοπροπιφαινόνη θα εκτιμούσα πολύ αν μπορούσατε να βοηθήσετε. Επίσης, μπορώ να χρησιμοποιήσω διμεθυλαμίνη αντί για μεθυλαμίνη, αν όχι ξέρετε κάποια μέθοδο όπου θα μπορούσα να μετατρέψω την πρώτη στη δεύτερη. σας ευχαριστώ για ένα τόσο συνοπτικό και κατατοπιστικό βίντεο btw!
 

papaji

Don't buy from me
New Member
Joined
May 29, 2022
Messages
7
Reaction score
1
Points
1
Δοκίμασα αυτή τη διαδικασία και έφτιαξα κρυστάλλους αλλά μια ακετόνη ήταν οι κρύσταλλοι γίνονται μικροί και διαλύονται με ακετόνη και χωρίς να πλυθούν οι κρύσταλλοι έχουν γεύση καψίματος στο στόμα ... Υπάρχει κάποιος εδώ να προτείνει κάτι τι να κάνω στη συνέχεια;;;;
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Δεν είναι ποιοτικά καθαρισμένο ή λίγος χρόνος για την αντίδραση. Χρειάζονται περισσότερες λεπτομέρειες.
 

papaji

Don't buy from me
New Member
Joined
May 29, 2022
Messages
7
Reaction score
1
Points
1
Δοκίμασα τη σύνθεση μεφεδρόνης από 4 μεθυλοπροπιφαινόνη σύμφωνα με το βίντεο που έχει αναρτηθεί στην ιστοσελίδα και έκανα τη διαδικασία με nmp αλλά στη διαδικασία κρυστάλλωσης προστέθηκε hcl αλλά δεν εμφανίστηκαν κρύσταλλοι μετά την κατάψυξη εμφανίστηκαν κρύσταλλοι αλλά το κύριο πρόβλημα που αντιμετωπίζω σήμερα είναι η πλύση με ακετόν όποτε ήμουν αυτοί οι κρύσταλλοι με παγωμένη ακετόνη οι κρύσταλλοι διαλύονται στην ακετόνη και μετά την ξήρανση εμφανίστηκαν και πάλι κρύσταλλοι αλλά χωρίς πλύση με ακετόν οι κρύσταλλοι έχουν γεύση καψίματος και βρώμικες μυρωδιές χημικών ουσιών... Προτείνετε μου τι να κάνω στη συνέχεια;
 
Top