4-MMC (mefedroon) süntees. Täielik videoõpetus.

Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
295
Points
63


See video kujutab 4-MMC (mefedroon) lihtsat sünteesiviisi väikeses mahus 4'-metüülpropiofenoonist. Seal on kogu sünteesi video käsiraamat, mis selgitab kõike ja annab võimaluse teha 4-MMC igale orgaanilise sünteesi algajale.

Seadmed ja klaastooted:
YoZFrqTYJR


Reaktiivid:
  • 4'-Metüülpropiofenoon (cas 5337-93-9) - 100g;
  • Benseen - 600ml;
  • Brom (Br2) - 100g;
  • N-metüülpürrolidoon - 300ml;
  • Metüülamiini vaba alus 40% (vesilahus) - 200 ml;
  • Soolhape 35% - 55ml;
  • atsetoon - 1000ml;

4-MMC (mefedroon) sünteesi video kirjeldus:
Alates 0:00 kuni 0:48
Selle video alguses on öeldud, et laboratooriumi ja reaktiivide temperatuur (välja arvatud need, mida tuleb jahutada) peaks olema mõõdukas, umbes 20-25ºC.

Seejärel kirjeldatakse reaktori ettevalmistamist tööks
.
"2000 ml ümarpõhjaline kolb pannakse magnetilise segisti peale ja kinnitatakse retordi statiivile ja klambrisse aparatuuri kinnitamiseks. Kontrollitakse magnetilise segisti tööd. Kolvi kesksele kaelale paigaldatakse tagasivoolukondensaator ja sellele paigaldatakse gaasi väljalaskevoolik. Voolik paigaldatakse ettevaatlikult, ilma kõverusteta. Vooliku ots kastetakse kanistrisse, mis sisaldab 15% vesilahust naatriumvesinikkarbonaadi (lõhnade absorbeerimiseks)."

Seejärel tuleb reaktiivide laadimine :
""4-metüülpropiofenoon 100g ja benseen 300ml valatakse kolbi ja segatakse. Bromi 100g ja benseeni 100ml valatakse tilgakesesse. Paigaldatakse termomeeter ja reaktsioonisegusse tilgutatakse bromi. Sisselülitatakse õrn kütmine ja temperatuur kolvis tõstetakse 35 ºC-ni, seejärel lülitatakse kütteseade välja."


Alates 0:48 kuni 3:23
Bromimisreaktsioon. Bromimist alustab keemik pärast kõigi reagentide laadimist. Bromi lahust lisatakse kolvis olevale benseenile väikeste portsjonite kaupa, et reaktsioonisegu jõuaks värvuda. Pärast broomi lisamist segatakse segu 30 minutit magnetilise segisti abil.
"Bromi lisatakse tilkhaaval segule neljas võrdses koguses pärast kütteseadme väljalülitamist . Iga järgmine bromiannus lisatakse pärast eelmiste värvuse muutumist."
"Pärast täielikku bromi lisamist segatakse reaktsioonisegu veel 30 minutit."
4-metüülpropiofenooni bromimine annab 2-brromi-4-metüülpropiofenooni benseenis.


Alates 3:23 kuni 6: 16
Reaktsioonisegu
pestakse eraldussahvris ja liigne rõhk paljastatakse kraani kaudu. Ülejäänud vee kogumiseks ja äravoolamiseks keeratakse lehtrit ringikujuliselt, 2-Bromo-4-metüülpropiofenooni lahus benseenis jäetakse järgmiseks sünteesiks.
" 30 minuti pärast lisatakse 200 ml vett."
"Segu valatakse eraldussahtrisse. Kihid eraldatakse selgelt. Alumine kiht kõrvaldatakse, ülemine kiht vajatakse."
"Pesemist korratakse. Valatakse 200 ml vett ja raputatakse hästi. Kihid eraldatakse selgelt. Alumine kiht tühjendatakse.
Ärge unustage rõhu vabastamist, avades kraani."
"Trenni pööratakse ringikujuliselt, et koguda kogu vesi alumisse kihti."


Alates 6:17 kuni 9:02
Metüülamiini reaktsioon. 2-Bromo-4-metüülpropiofenooni lahus benseenis valatakse kolbi tagasi, metüülamiini valatakse. Reaktsioonisegu kuumutatakse 40 ºC-ni. NMP lisatakse väikestes annustes, veendutakse, et temperatuur ei ületa 60 ºC. Kui temperatuur ületab 60 ºC, tuleb temperatuuri langetamisel teha järgmine lisamine. Pärast kogu NMP lisamist segatakse reaktsioonisegu 15 minutit. Metüülamiinimise ajal võib reaktsioonisegu värvus olla rikkalikult merevaigukollane. See on märk sellest, et reaktsioon on lõppenud.

2-Bromo-4-metüülpropiofenooni metüülamineerimine annab mefedrooni vaba aluse (4-MMC
).
"Saadud 2-Bromo-4-metüülpropiofenooni benseenis valatakse tagasi puhtasse kolbi ja lisatakse 40% metüülamiini 200ml (vesilahus)."
"Kolbi peale paigaldatakse tagasivoolukondensaator, tilgutuslehtri ja termomeeter. Segaja lülitatakse sisse ja kolbi kuumutatakse 40 ºC-ni."
"Kui temperatuur on saavutanud 40 ºC, lülitatakse kuumuti välja ja tilgutuslehtrist lisatakse N-metüülpürrolidoon 300 ml, veendutakse, et temperatuur ei ületa 60 ºC. Pärast N-metüülpürrolidooni lisamist toimub lühike eksotermiline reaktsioon ja temperatuur võib tõusta."
"Pärast kogu N-metüülpürrolidooni lisamist segatakse reaktsioonisegu 15 minutit."


Alates 9:03 kuni 11:33
Mefedrooni vaba aluse pesemine. Vaba alus pestakse naatriumbikarbonaadi lahusega 200ml 5% ja veega 3 x 200ml . Segu raputatakse hästi, liigne gaasirõhk lastakse kraani kaudu välja. Kihid eraldatakse selgelt eraldussahtris. Alumine vesikiht nõrutatakse jäätmetesse, ülemine orgaaniline kiht koos vaba alusega jäetakse edasiseks tööks. Lahusesse lisatakse näputäis naatriumkloriidi, et eemaldada jääkvee hägusus. Pärast korralikku segamist jäetakse see mõneks ajaks kihtide eraldamiseks ja veejääk tühjendatakse. Saadakse puhas vaba mefedrooni alus .
"Seejärel lisatakse naatriumbikarbonaadi lahus 100 ml 5% ja benseen 200 ml, segatakse hästi, valatakse eraldussahtrisse. Kihid eraldatakse selgelt."
"Alumine veekiht kõrvaldatakse"
"Vesi 200 ml valatakse benseenis olevale vabale mefedroonialusele (ülemine kiht), segatakse hästi. Kihid eraldatakse selgelt. Alumine vesikiht kõrvaldatakse."
"Mefedroonivaba alus benseenis pestakse kolm korda veega."
"Kui mefedroonivaba aluse lahus benseenis näeb pärast pesemist hägune välja, lisatakse veidi naatriumkloriidi ja segatakse ringjate liigutustega."
"Segu jäetakse paariks minutiks seisma, ülejäänud vesi koos naatriumkloriidiga kogutakse põhjakihti. See veejääk kõrvaldatakse. Puhas mefedroonivaba alus benseenis jääb nõusse
."


Alates 11:34 kuni 12:38
Hapestamine. Selles sünteesi osas muudetakse mefedrooni vaba alus hüdrokloriidsoolaks. Soolhapet lisatakse tilkhaaval 4MMC vabale alusele pideva segamise korral. Pärast hapestamist muutub lahus kuumaks ja tekib sade. See sademe on mefedroonvesinikkloriid. Hapestamise ajal tulebpH-d pidevaltmõõta . Hapestamine lõpetatakse, kui pH 5-5,5 on saavutatud. Segu sisaldav keeduklaas kaetakse kilega ja pannakse paariks tunniks sügavkülma.
"Mefedrooni alus benseenis" valatakse laiasse keeduklaasi, pannakse see magnetilisele segajale. Sinna pannakse segamispulk ja alustatakse segamist. Keeduklaasi kohale asetatakse tilgutusotsik ja lisatakse 55 ml soolhapet 1-2 tilka sekundis."

"pH-d mõõdetakse iga 10 sekundi tagant, et saavutada pH 5-5,5. keeduklaasis moodustub mefedroonvesinikkloriid ja hapestamise käigus tõuseb temperatuur. Mefedroonvesinikkloriid võib lahustuda, see olukord on normaalne. Jahutusprotseduuri ajal tekivad kristallid."

"Segur lülitatakse välja, kui pH on 5-5,5, keeduklaas kaetakse kilega ja pannakse 4 tunniks sügavkülma. Külmiku temperatuur ei tohiks olla madalam kui -15 ºC."


Alates 12:39
Filtreerimine ja pesemine.
Valmistataksefiltreerimisaparaat: Video lõpuosas pannakse paberfiltriga Buhneri kolbile Buhneri lehter. Filtrit niisutatakse atsetooniga, et see puutuks paremini kokku lehterpinnaga. Segu segatakse hästi, et sade ei jääks keeduklaasi külge kinni, ja valatakse lehtrisse. Mefedroonijääk pestakse täiendava annuse atsetooniga maha ja viiakse üle Buhneri kolbi.

Seejärel ühendatakse Buhneri kolbiga vooliku kaudu vaakumpump. Pulber on veidi paksenenud ja filtreerimise käigus tekivad praod. Parema pesemise ja puhtusastme saavutamiseks lisatakse Buhneri kolbi väike kogus atsetooni, lülitades samal ajal vaakumi välja. Toodet pestakse atsetooniga, kuni lehtrist hakkab tilkuma läbipaistvat vedelikku.

Pulbrit kuivatatakse Buhneri lehtris sisselülitatud vaakumiga, kuni mefedroonvesinikkloriidipulber on pärast atsetooniga pesemist muutunud murenevaks. Mefedroon kuivatatakse kuivas ruumis õhu käes ja kaalutakse
.
"Saadud sade filtreeritakse vaakumis ja pestakse filtril atsetooniga.
Kolvikülgväljundile vastupidises suunas asetsetooniga niisutatud kolvi väljalaskeava pikk serv on lahti keeratud."
"Filtrit tuleb niisutada atsetooniga."
"Mefedroonipulbri jäägid keeduklaasis pestakse ära portsjoni atsetooniga."
"Voolik vaakumpumbast."
"Magnet magnetilisest segistist."
"Mefedroon kuivatatakse õhu peal." "Mefedroon kuivatatakse õhu peal. Mefedroonvesinikkloriidi teoreetiline saagis on 144g 100g 4-metüülpropiofenoonist, kuid arvestades kadusid, saadakse ~100g (võib-olla rohkem)."
 
Last edited by a moderator:

lolman172

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 27, 2022
Messages
2
Reaction score
2
Points
1
aitäh mate video oli hämmastav. aga ma pean küsima, et selle tõesti raske leida 4-metüülpropiofenooni see sht siin. mida ma saan teha ? selle asemel, et see šikk ?
 

2FDCK-chef

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 14, 2023
Messages
17
Reaction score
5
Points
3
Deals
1
4-methylpropiophenone 1451-82-7
Kas see on see toode?
 

Jamroz

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 16, 2022
Messages
16
Reaction score
2
Points
3
Sain valmis 2-bromo-4-metüülpropiofenooni. Millises koguses benseeni pean ma selle reaktsiooni jaoks lahustama? Kas ma võin nmp teise lahusti vastu vahetada? Kui jah, siis kas te saate mulle anda mõned näited skaala kohta
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
295
Points
63
Reaktsioon NMP-ga kestab 15-20 minutit, seda võib asendada dimetüülsulfoksiidi, dimetüülformamiidi või sulfolaaniga.
Kuid NMP on parim valik.
1 g 2-brom-4-metüülpropiofenooni jaoks võetakse 3 ml benseeni, kui see ei ole täielikult lahustunud, võib lisada 1-2 ml. Benseenis võtab reaktsioon palju kauem aega. Kui segu ei kuumuta, reageerib ~24 tundi, sõltuvalt ketooni kogusest.
 
Last edited by a moderator:

ELOELO

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 21, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
See on minu esimene kord, kuna mul puuduvad kogemused keemia valdkonnas, tahaksin ühes asjas veenduda. Alustades 2b4m, kas piisab sellest, et ma lahustan need 300ml benseenis ja pärast täielikku lahustamist lisan 200ml metüülamiini? Metüülpürrolidooni ei ole minu puhul vaja?
 

dark_side_of_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 23, 2022
Messages
35
Reaction score
15
Points
8
Tere, mul on küsimus aminatsioonietapi kohta. Kas bk4 on parem lahustada nmp-s ja lisada metüülamiini, nagu on kirjeldatud dokumendis Synthesis of mephedrone in NMP (large scale) või lahustada näiteks tolueenis, lisada metüülamiini ja seejärel ainult nmp-s nagu videos?
 

Jamroz

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 16, 2022
Messages
16
Reaction score
2
Points
3
Ma proovin reageerida 100g 2-bromo4metüülpropiofenooni proportsiooniga 200ml metüülamiini 40% ja 300ml nmp.Finish saagis oli 40g mefedroon hcl kuid ma lisan liiga palju hapet ph paber oli hele punane ph alla 5 kuid ainult natuke.Kui palju g schould ma saada 100g 2bromo4propiofenooni ? Kui palju hapet peaksin kasutama 100g bromoketooni kohta? ma tahan proovida 25kg kaaluga, kas see teie arvates sobiks?
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
295
Points
63
Saan õigesti aru, et soovite reageerida 25 kg 2bromo4propiofenooni? See on üsna suur kogus, kuid see on realistlik. Soolhappe ligikaudne kulu on 300-400 ml 1 kg 2bromo4propiofenooni kohta.
 
Last edited by a moderator:

Jamroz

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 16, 2022
Messages
16
Reaction score
2
Points
3
Kas te oskate öelda, kui palju g mefedrooni peaksin saama 100 g 2bromo4propiofenoonist, kui ma seda õigesti teen?
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
295
Points
63
C10H11BrO + CH5N → C11H15NO + HBr
Nagu võrrandist näha, toodab üks molekul 2-brom-4-metüülpropiofenooni ühe molekuli mefedrooni.
C10H11BrO : 227,0977 g/mol
C11H15NO : 177,2429 g/mol
227.0977/177.2429=1.28127953
Koefitsient on 1,28127953
See tähendab, et 100 g 2-brom-4-propiofenooni kohta saadakse 78,0469818 g mefedroonalust.

Mefedroonvesinikkloriidi mass suureneb 1,19 g/cm3 ja koefitsient on 1,27273446.
C11H15NO+HCl=177.2429+1.19=178.4329
227.0977/178.4329=1.27273446

100g(C10H11BrO)/1.27273446=78.5709849g(C11H15NO)
2-brom-4-metüülpropiofenooni reaktsiooni teoreetiline saagis oli 78,5709849g mefedroonvesinikkloriidi. Kuid tuleb arvestada, et teoreetilist saagist on raske saavutada, tavaliselt on kaotus 20%.
 
Last edited by a moderator:

delkibrother

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 27, 2022
Messages
9
Reaction score
2
Points
3
Videos on lõpptulemuseks pulber, kas on võimalik saavutada tahke "kivi"?
Minu arusaamise järgi võib öelda, et üldiselt on lõppsaagis umbes 70-80% kasutatud 2-bromo-4-propiofenoonist?

Ja ka: kui mul on juba olemas 2-bromo-4-metüülpropiofenoon, siis mis muutub video protsessis?
 
Last edited:
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
295
Points
63
See on järgmine samm pärast pulbri saamist.
Kuni 78% on teoreetiline saagis, tegelik saagis on ~ 60% 2-brom-4-metüülpropiofenooni massist .
2-Brom-4-metüülpropiofenoon tuleb lahustada benseenis, lisada metüülamiini ja NMP-d vähehaaval.
 

Jamroz

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 16, 2022
Messages
16
Reaction score
2
Points
3
Kas te oskate öelda, mida ma saan kasutada benseeni asemel? Seda on raske saada suures mahus.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Tere,

Ma peaksin NMP asendama DMF-iga samas koguses?

Aitäh.
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
295
Points
63
Jah
Kui te kasutate sama palju, siis on teil kindlasti õnnestunud
Saate kogustega eksperimenteerida
 

karamelosanto

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 14, 2022
Messages
15
Reaction score
4
Points
3
Tere!
Kas ma saan NMP asendada DMSOga (dimetüülsulfoksiid)?
Kui jah, siis millist kogust ma vajaksin?

Lisaks benseenile, tolueenile, ksüleenile, DCM-le, etüülatsetaadile, mida ma saan veel kasutada?
Tänan
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Tere, ma tegin seda DMF-i ja tolueeniga.
 

zuidmen

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 17, 2023
Messages
0
Reaction score
0
Points
3
Deleted

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Ufff ma ei mäleta nüüd ma tegin seda ükskord ja kaua aega tagasi sorry.
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
295
Points
63
Pidage kinni samast proportsioonist kui NMP.
DMSO, DMF, NMP ja sulfolaan on omavahel asendatavad lahustid. Neid kasutatakse lahustina, luues keskmise kiire reaktsiooni jaoks. Proportsioone võib muuta, kuid siis tuleb kohandada ka teiste kasutatavate lahustite mahtusid.
Parem on kasutada neid lahusteid, need on testitud ja töötavad väga hästi. Kuid on võimalik kasutada ka teisi lahusteid, tuleb kontrollida nende omadusi, kuna need toimivad koos olemasolevate reagentidega.
 
Last edited by a moderator:
Top