Sinteza mefedronei (4-MMC) în solvent NMP. Pe scară largă.

phantomwriter

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 10, 2022
Messages
4
Reaction score
1
Points
3
Poate fi înlocuită acetona cu IPA?
 

darkblink

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 2, 2022
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
Ce echipament este utilizat pentru producția la scară largă? În prezent, folosesc flacoane de sticlă de 1000 ml pentru cantități mici, orice metal reacționează cu soluția, mă gândeam să folosesc o oală ceramică de 6,5 litri pentru slow cooker, un agitator mecanic și un termostat de control al temperaturii conectat pentru a controla temperatura.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Da, dar în cantități mici. În caz contrar, va trebui să evaporați alcoolul.
Reactoare mari din sticlă, sau butoaie din plastic echipate
 

Toribius

Don't buy from me
Member
Joined
May 13, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Puteți explica, vă rog, chestia asta cu butoiul de plastic echipat?
 

darkblink

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 2, 2022
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
Poate cineva să recomande un furnizor de NMP în Regatul Unit?
 

rafael1985

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 27, 2022
Messages
39
Reaction score
12
Points
8
După acidificare am apă cum trebuie să cristalizez aceasta ?
 

WhalterWhite

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 4, 2022
Messages
26
Reaction score
13
Points
3
Bună ziua. Am 100 l lichid 2bromo3cloro.. , toulen , și înlocuiți Dmso Sulfolan. Încerc să încep să fac 3cmc.


Când fac 3cmc toți pașii sunt la fel? Pe forum scrie ca da dar prefer sa întreb. Până acum am făcut 4cmc fără salivare. Am amestecat 2h la 40 grade 2b4met cu metilamină și toulenă. La final am turnat apă cu acid, am separat straturile și am uscat cam o săptămână și am spălat cu acetonă și am avut 50% eficiență a pulberii de 4mmc. Acum aș vrea să încerc rețeta dvs.

Încă o întrebare. Odată, un vânzător în loc de toulen mi-a vândut diclormetan. Cu toate acestea, stratul de mefedronă nu iese pe partea de sus a acestuia. Este diclormetanul util pentru ceva? Îmi pare rău pentru engleza mea, este slabă
 
Last edited:

Venom2021

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 24, 2022
Messages
33
Reaction score
28
Points
8
clorura de metilen este mai bună după părerea mea la 4mmc adevărat 2h 40° dar cu 40° taulen este prea mică temperatura trebuie să fie mai mare de 50%, adică 100g bk4 50g 4mmc + o mulțime de impurități pentru că nu cureți deloc uleiul văd că după cristalizare vei avea undeva 40g poate mai puțin randament eu am obținut 70% și 80% randament la clorura de metilen
 

Epikureetsdrug

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 14, 2023
Messages
7
Reaction score
7
Points
3
respectul meu! ați putea împărtăși experiența dvs. unică de a obține un randament de 70% în sinteza 4mmc în DCM? Acesta este un rezultat extrem de interesant, cel puțin pentru mine. Vă voi fi foarte recunoscător pentru lămuriri.
 

WhalterWhite

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 4, 2022
Messages
26
Reaction score
13
Points
3
aveți dreptate. După cristalizare, am rămas cu 40%. Iar când am încercat o dată să sărez soluția cu sodă caustică, mi-a rămas 23% eficiență.
În ceea ce privește clormetanul, la 40 ° C, două straturi s-au separat cu agitare timp de două ore. Cu toate acestea, după 10 minute, culoarea era aceeași și nu mai existau două straturi. Pot folosi și clormetan în 3cmc?
 

Venom2021

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 24, 2022
Messages
33
Reaction score
28
Points
8
Pentru 4cmc procesul ar trebui să fie același 3cmc nu am făcut După 60% cristalizare, acesta este minimul
 

rafael1985

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 27, 2022
Messages
39
Reaction score
12
Points
8
Cu 3 cmc fiecare pas este același, dar după acidificarea cu HCl 35-37% produsul este sub formă lichidă. trebuie să evaporați apa, dar este într-adevăr un produs negru murdar. cu 2 bromo 4 chloro sau methylo nu aveți probleme ca cu acest 2 bromo 3 chloro lichid
 

rafael1985

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 27, 2022
Messages
39
Reaction score
12
Points
8
Poate Ai pus la mai puțină metilamină.
Pentru 1 kg cetonă nie mult Dai metilamină?
 

WhalterWhite

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 4, 2022
Messages
26
Reaction score
13
Points
3
pe 2b4m dau 3,5 litri de metilamină.
P.S Văd că limba noastră a trecut prin traducător :)
 

rafael1985

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 27, 2022
Messages
39
Reaction score
12
Points
8
Poți să spui cum faci pudră Pui acetonă HCl rece și lași la congelator ?
 

WhalterWhite

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 4, 2022
Messages
26
Reaction score
13
Points
3
Nu am dat la congelator. Am așteptat și substanța se va usca, ceea ce a durat ceva timp. Apoi am clătit cu acetonă și a apărut pulberea. Am făcut-o conform rețetei mele. Acum vreau să încerc 3cmc cu un frigider pentru a grăbi procesul
 

rafael1985

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 27, 2022
Messages
39
Reaction score
12
Points
8
Cu 3 cmc vă veți distra mai mult
 

Epikureetsdrug

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 14, 2023
Messages
7
Reaction score
7
Points
3
Sunt total de acord cu tine, prietene. 3cmc mi-a amintit cumva de a-pvp în ceea ce privește metoda de izolare și cristalizare. Datorită apei în care este dizolvată clorura de hidrogen, acestea nu cristalizează imediat din solvent, ci se depun la fund sub forma unui lichid uleios. a-pvp este roșu, iar 3cmc este radical negru. Prin urmare, este necesar să se decanteze cu atenție stratul superior al solventului și apoi să se clătească acel lichid vâscos cu o cantitate destul de mare de acetonă și aproape imediat substanțele precipită. rămâne doar să se filtreze și să se recristalizeze.
 
Top