Sinteza mefedronei (4-MMC) în solvent NMP. Pe scară largă.

rafael1985

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 27, 2022
Messages
39
Reaction score
12
Points
8
Faci sinteză 3 cmc?
Știi cred că această metodă simpliest este mai bună decât aceasta, dar este opinia mea
 

KWasd

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 9, 2022
Messages
18
Reaction score
10
Points
3
Am o întrebare din alt punct de vedere. Să presupunem că aveți o cameră complet etanșă, în care aerul proaspăt este introdus forțat pe de o parte și un ventilator foarte puternic îl scoate din centrul camerei pe de altă parte.

Cum vă ocupați de filtrarea mirosului din aer? Utilizați vreun purificator, dacă da, de ce fel și cu ce fel de cartuș, sau este suficient un filtru de carbon de mare capacitate cu cărbune activ pe evacuare, așa cum se utilizează în cultivarea canabisului. Dacă un astfel de filtru ar face treaba, care cărbune activ este cel mai bun, CTC sau cărbune obișnuit?

Cum se filtrează aerul și mirosurile în laboratoare? Observații
 

Pan Cyga

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 2, 2022
Messages
9
Reaction score
4
Points
3
Puteți împărtăși metoda dvs. pentru sinteza 4mmc? Cred că filtrul de carbon va face treaba pentru tineul.
 

None

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 18, 2022
Messages
30
Reaction score
6
Points
8
Am o tabletă care conține efedrină. Îmi puteți spune metoda de extracție și sinteză cu carbonat de potasiu și acid acetic? Desigur, am auzit că este posibil să se sintetizeze cu hipoclorit de sodiu. Aici, accesul la alte materiale este limitat.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Puteți deschide secțiunea Amfetamine, răspunsurile sunt acolo.
 

aaronstevens

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 18, 2022
Messages
67
Reaction score
126
Points
33
Deals
16
1.Mai întâi de toate, puteți să enumerați toate echipamentele de laborator necesare pentru acest lucru? Am văzut că ați folosit un reactor în sinteză. Este acest link de mai jos ceea ce vreți să spuneți?



2. Și, de asemenea, este necesar un filtru Nutsche. Dacă da, vă rog să-mi indicați un loc de încredere de unde pot achiziționa unul. Există și alte echipamente în afară de cele pe care le-am enumerat. Dacă da, vă rog să-mi spuneți care sunt acestea și locurile de unde le pot achiziționa.

3.Și într-unul din comentariile din postarea ta, ai spus că poți folosi acest lucru pentru a produce o tonă pe lună. Aș dori să știu cât ar dura 1 producție și cât de mult produs finit va ieși din prima producție.

4. Deci, dacă puteți, vă rog să-mi dați o listă cu toate echipamentele de laborator, locurile de unde le pot cumpăra. Am mult respect pentru dvs. datorită informațiilor pe care le-ați postat pe acest forum și care ne-au ajutat în trecut cu sinteza noastră la scară mică. Datorită dvs. și a altor persoane de pe acest forum, baza noastră de clienți a cunoscut un boom în ultima perioadă.

Sperăm că mă puteți ajuta, domnule, și totul va merge bine.

Cele mai bune salutări,

Aaron Stevens
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
După cum a spus @Level1, aveți nevoie de un reactor discontinuu de 100 l cu sistem de încălzire, filtru Nutsche, pompă de vid. Puteți afla informații despre articolele aflate în stoc aici.
 

aaronstevens

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 18, 2022
Messages
67
Reaction score
126
Points
33
Deals
16
vă mulțumesc pentru răspuns și ajutor, mai am o întrebare, reactorul, filtrul nutsche și pompa de vid sunt o singură mașină? sau poate fi un set întreg într-o singură mașină?

Reactorul este un reactor iar restul sunt alte elemente?
Un filtru nutsche poate fi integrat în reactor?

Din ceea ce am citit și am căutat, filtrul nutsche este în pompa de vid, nu?
Dar ideea mea este, este posibil să cumperi totul într-o singură mașină?

Prietene, dă-mi răspunsuri la următoarele întrebări de ieri:
5. Întrebări de sinteză, punctele 8 și 9
a.) Cât acid clorhidric trebuie adăugat?
b.) Se adaugă acid clorhidric lent sau rapid?
c.) Cât timp să se congeleze și ce temperatură de congelare trebuie setată?
 

aaronstevens

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 18, 2022
Messages
67
Reaction score
126
Points
33
Deals
16
Imaginile pe care le-am atașat sunt echipamentele adecvate pentru sinteză?
 

Attachments

  • m21aipAtNg.jpg
    m21aipAtNg.jpg
    51.7 KB · Views: 190
  • ndTieF4bct.png
    ndTieF4bct.png
    187.2 KB · Views: 197

aaronstevens

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 18, 2022
Messages
67
Reaction score
126
Points
33
Deals
16

aaronstevens

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 18, 2022
Messages
67
Reaction score
126
Points
33
Deals
16
Va funcționa acest filtru nutsche?
 

Bennychairman

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 7, 2022
Messages
25
Reaction score
17
Points
3

Ați aflat de ce era albastru? , am urmat sinteza cu 25g de bk4 și după ce am adăugat 1:1 hcl acetonă la RM la un moment dat a cam solidfiend pentru o secundă , apoi redisolvat , apoi a devenit albastru și albastru poweder praticipated ,
 

Bennychairman

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 7, 2022
Messages
25
Reaction score
17
Points
3

culoarea albastră este un reziduu de metilamină cred , am făcut reacția și totul a mers bine până la acidificare de asemenea , apoi pulberea a participat și după x<ph 7 a devenit albastră , dar am fost capabil să spăl pulberea cu acetonă și a devenit albă

Poate că nu ați adăugat suficientă apă pentru a dizolva metilamina și NMP în ea? Am extras cu toluen, idk uneori se pare că în videoclipurile lor funcționează prea perfect lol , dar am anded cu 12.5g din 25g bk4 , nu e rău deloc pentru prima încercare
 

Bennychairman

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 7, 2022
Messages
25
Reaction score
17
Points
3
dacă obțineți un produs albastru, înseamnă că există prea multă metilamină în stratul organic, spălați-l cu apă sărată de 5 ori și acidificarea ar trebui să meargă mai bine
 

fuckypu

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 26, 2022
Messages
17
Reaction score
12
Points
3
12.5g pulbere ??
Cristal primiți 10g
 

Khaafii

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
37
Reaction score
16
Points
8
Bună ziua, ne puteți împărtăși sinteza dvs. cu 4MMC și dacă problema culorii albastre a fost rezolvată? A fost din cauza HCL-ului concentrat pe care l-ați utilizat?
 

Chenzen

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 4, 2022
Messages
7
Reaction score
2
Points
3
Bună băieți, am făcut-o așa, de ce pulberea mea nu are nici o putere este foarte slabă Am folosit de acest lucru pe mine 200mg 500mg și am făcut efectul zero la fel ca toată lumea în film ?? : (Am spălat pulberea de 3 ori cu acetonă. W obține albastru meph prea și noe este alb, dar nici un efect mare :(
 

Bartholomeus

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 23, 2022
Messages
127
Reaction score
67
Points
28

Vă rugăm să vă scrieți metoda?
pentru 1 kg 2-Bromo-4 Metilpropiofenon?
Sau scrieți proporțiile pe care le utilizați, puteți scrie, de asemenea, în PM dacă nu doriți să partajați public
 
Top