Sinteza mefedronei (4-MMC) în solvent NMP. Pe scară largă.

WhalterWhite

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 4, 2022
Messages
26
Reaction score
13
Points
3

Cu ce va fi mai distractiv? Cu uscarea? Poate se pot cumpăra uscătoare de băcănie pentru a o accelera?
 

rafael1985

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 27, 2022
Messages
39
Reaction score
12
Points
8
Știi aici este metode cu acest NMP extracție cu bezene poate funcționează bine, dar cu această metodă pur și simplu ceea ce faci și 90 % oameni toată lumea au problem.Try evapora, dar prietenul meu spune este negru gum.Later au pus acetonă și lăsați în congelator
 

WhalterWhite

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 4, 2022
Messages
26
Reaction score
13
Points
3
Voi încerca această rețetă de data aceasta pentru 3cmc, dar Dmso se va schimba în sulfolan
Pot înlocui ceva cu diclormetan în această rețetă?
 

WhalterWhite

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 4, 2022
Messages
26
Reaction score
13
Points
3
Scuze. Nmp trece la Dmf, am un preț mai bun. Și benzen la toulen. este schimbarea la eficiență?
 

rafael1985

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 27, 2022
Messages
39
Reaction score
12
Points
8
Prietenul spune că poate același lucru este mai bun pentru că este puțin mai mult de lucru de la 2 bromo 3 chloro, dar știi că această metodă simplă este pentru oamenii care nu au probleme să cumpere precursori. pentru a cumpăra NMP și benzen nu este ușor cred eu
 

Venom2021

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 24, 2022
Messages
33
Reaction score
28
Points
8
benzenul este cancerigen înregistrarea video a producției de 4mmc folosind nmp benzenul este distractiv și ineficient 40% din produsul final foarte puțin per 100g bk4 trebuie să folosiți un balon de 2l eu folosesc o sticlă de sticlă de 2l și rezultă 300g și 350g din produsul final de cristal. Dacă folosiți benzen toulen dcm xilen nmp trebuie să folosiți temperaturi de gătire diferite și timpul este diferit. Eu nu folosesc un balon, ci o sticlă de vin obișnuită, o găleată, un separator conic pentru vin, pânză pentru filtrare și o centrifugă pentru uscarea rufelor.
 

Venom2021

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 24, 2022
Messages
33
Reaction score
28
Points
8
Cristal
 

Attachments

  • HSrmCKbyvD.jpg
    HSrmCKbyvD.jpg
    72.4 KB · Views: 259

WhalterWhite

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 4, 2022
Messages
26
Reaction score
13
Points
3
Om frumos cristal. Cum ai făcut asta?
 

KWasd

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 9, 2022
Messages
18
Reaction score
10
Points
3
Bună ziua tuturor. Toate sintezele merg bine până la acidificare. Inițial totul merge corect, o "făină" precipită, dar cu adăugarea de HCL 36-38% întregul amestec devine inițial roșu până când devine puternic albastru.

Un astfel de praf de pușcă murdar nu poate fi spălat nici măcar cu o cantitate uriașă de acetonă, minim culoarea albastră se îndepărtează, dar produsul final este încă puternic albastru, iar randamentul este drastic scăzut.

Când se acrește, va ajuta diluarea HCL cu acetonă, de exemplu, într-un raport de 1:5? Desigur, totul înghețat folosind gheață carbonică.

A doua întrebare este, atunci când adaug metilamină, ar trebui să o adaug în porții mici, astfel încât temperatura să nu depășească 60 de grade, sau pot să o torn toată odată și să nu mă uit la temperatură? Adăugarea întregii metilamine dintr-o dată nu va reduce drastic randamentul?

Salutări

AiESqwdO18
4PFHVlRqv2

OK4fzZWgyU

N8WFpraRDw
 
Last edited:

rafael1985

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 27, 2022
Messages
39
Reaction score
12
Points
8
Faceți totul ca în rețeta din acest post?Câtă metilamină puneți în
 

KWasd

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 9, 2022
Messages
18
Reaction score
10
Points
3
40 g 2-bromo-4-metilpropiofenonă

160ml NNP

65ml metyloamina 40% în apă

120 ml benzen

240 ml acetonă

12ml HCL
 

rafael1985

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 27, 2022
Messages
39
Reaction score
12
Points
8
Cât de mult randament aveți?
 

KWasd

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 9, 2022
Messages
18
Reaction score
10
Points
3
Folosind sinteza de la acest subiect, obțin o pulbere albastră care nu poate fi curățată cu acetonă.... am încărcat imaginile de la o altă sinteză pe care o stăpânesc la perfecțiune sau cel puțin așa cred eu :)
 

KWasd

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 9, 2022
Messages
18
Reaction score
10
Points
3
La punctul 8, adaug 20 l de acetonă rece ca gheața în reactor și adaug doar separat HCL 36-38 % încet până când pH-ul scade la 5? Amestec HCL cu 20L de acetonă și adaug doar amestecul în reactor?

Nu pot să-mi dau seama de ce în timpul acidificării totul precipită frumos până când, la un moment dat, începe să devină albastru....

Pun pariu că se datorează adăugării de HCL prea concentrat 36-38% prin care ard produsul și de aici mizeria albastră.
 

plancklong

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 7, 2022
Messages
36
Reaction score
13
Points
8
Reduceți pH-ul la 5. Este prea scăzut! Procedura prevede scăderea pH-ului doar până la 5,5 - 6. Data viitoare, aduceți pH-ul în intervalul corect și vedeți dacă aveți albastru atunci!
 

Venom2021

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 24, 2022
Messages
33
Reaction score
28
Points
8
Îmi place asta
 

Attachments

  • SCZdI8mVvx.jpeg
    SCZdI8mVvx.jpeg
    96.3 KB · Views: 287
  • MgzU8mV4kP.jpeg
    MgzU8mV4kP.jpeg
    101 KB · Views: 246
  • g5uLQhkJm8.jpeg
    g5uLQhkJm8.jpeg
    107.4 KB · Views: 262
  • CbF15g9usB.jpeg
    CbF15g9usB.jpeg
    109.8 KB · Views: 243
  • 4DFlxqYrEg.jpeg
    4DFlxqYrEg.jpeg
    111.8 KB · Views: 295
  • VhYFrSlpKm.jpeg
    VhYFrSlpKm.jpeg
    142.4 KB · Views: 274

KWasd

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 9, 2022
Messages
18
Reaction score
10
Points
3
Culoarea albastră finală da, dar lichidul nu era complet roșu ca în fotografiile atașate. În mod normal, uleiul galben, praful de pușcă alb a precipitat, în timp uleiul galben a început să devină albastru, pătând în același timp praful de pușcă, care nu mai putea fi curățat cu acetonă. În cele din urmă, după scurgere, praful albastru arăta ca în ultima fotografie
 

rafael1985

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 27, 2022
Messages
39
Reaction score
12
Points
8
Acest personal deștept ochii înainte de Ai pus HCL?
 

rafael1985

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 27, 2022
Messages
39
Reaction score
12
Points
8
Prietenul meu are aceeași problemă, poate că nu toate cetonele au reacționat
 

KWasd

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 9, 2022
Messages
18
Reaction score
10
Points
3
Sincer, habar nu am, nu am verificat. În zilele următoare voi încerca să abordez din nou această sinteză, o voi verifica și vă voi anunța.

După părerea mea, este vina acidificării cu HCL concentrat nediluat prin care produsul arde și se formează impurități. Acum voi dori să adaug acetonă rece ca gheața la pasul 8 și să acidific succesiv cu un amestec 1:5 HCL:Acetonă. Mi se pare că acest lucru va rezolva problema.

Faza organică capătă o culoare portocalie-ambră frumoasă, așa că aș spune că funcționează cel puțin corect.
 
Top