Sinteza 4-MMC (mefedrona). Popolno video navodilo.

vig212

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 27, 2022
Messages
3
Reaction score
1
Points
3
Z isto težavo se soočam tudi jaz. Dejansko končni izdelek povzroča solze v očeh in peče na jeziku
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Pozdravljeni, ali lahko kdo deli zanesljivega dobavitelja 2-bromo-4-metilpropiofenona ali 4-metilpropiofenona v Evropi, prosim? PM ime, če ni dovoljeno oglaševanje na tukajšnjem forumu. Hvaležen bi bil tudi za kakršen koli nasvet o tem, katerega je varneje (manj gledano) pridobiti. Komaj čakam, da poskusim sintezo iz videoposnetka, vendar moram dobiti nekaj začetnega materiala.
 
Last edited:

Bazooka90

Don't buy from me
Resident
Joined
May 8, 2022
Messages
40
Reaction score
3
Points
8
Za zdaj ne morem najti ločilnega lijaka za stalni tlačni valj s prostornino 250 ml. Ali imam kakšno drugo možnost? Ali lahko kdo poda kakšno idejo?
 

Bazooka90

Don't buy from me
Resident
Joined
May 8, 2022
Messages
40
Reaction score
3
Points
8
Thanx mate, moja napaka. Hotel sem reči

Kapljični lijak s stalnim tlakom. Kako ga lahko improviram?

 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Claisenov adapter lahko pritrdite z običajnim lijakom za kapljanje... Ali pa kapljate po kapljicah z očesno kapalko/Paster pipeto iz lekarne.
 

WundaBearz41

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 29, 2022
Messages
14
Reaction score
2
Points
3
"Metilamin 40% (vodna raztopina) - 200 ml"

Ali lahko to nadomestimo z Metilamin HCI? Opazil sem, da je to kosmičasti prah, ali je to kdo poskusil?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Oglejte si tukaj .
 

Bazooka90

Don't buy from me
Resident
Joined
May 8, 2022
Messages
40
Reaction score
3
Points
8
Začela sem s 100 g 2br4m in sledila korakom, kot so v videoposnetku, vendar sem namesto benzena uporabila toluen, namesto nmp pa sem uporabila dmf.
Moj izplen je bil le 10 gramov prahu, omeniti moram, da sem namesto 55 klorovodikove kisline uporabil nekaj kapljic, ker nisem prepričan, ali vem, kako izmeriti PH. Ali lahko predlagate, kje delam napako?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Pozdravljeni. Že ste odgovorili.
Večina vašega izdelka je v obliki proste baze. Naredil bom temo o pH, takoj ko jo bom objavil, vam bom poslal povezavo.
 

Sitr1x

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
13
Reaction score
9
Points
3
Pozdravljeni, prvič plakatirate dolgoletni bralec tukajšnjih forumov in številnih drugih kemijskih skupin.

Prvič, veliko spoštovanje strokovnjakom tukaj za pomoč skupnosti ambicioznih kemikov, dali ste mi vero in veliko več upanja na moji poti učenja, in ko sem pridobil več znanja z organsko kemijo, upam, da bom lahko na nek način vrnil v bližnji prihodnosti ..

Kakorkoli že, k bistvu mojega prispevka. V zadnjem času sem se veliko učil na čistem omrežju iz arhivov Rhodium in erowid itd, da bi razširil svoj obseg in razumevanje skupnih tehnik, ki se uporabljajo v kemiji na splošno, in močno verjamem, da počasi dobivam dober vpogled v vse osnove, da tako rečem. Vendar bi lahko rekel, da sem naletel na zid in potrebujem nasvet.

Sprva sem upal, da se bom naučil proizvajati fenil-2-propanon (P2P), nato pa nadaljeval z izdelavo kristalnega meta, ki sem ga uporabljal v preteklosti.
Vendar pa trenutno nimam ustrezne opreme(kmalu bom kupil komplet za destilacijo, ustrezno steklovino, magnetno mešalo in vakum itd.). Iskreno sem izgubil vero in postal preveč odvrnjen pri kakršnem koli dostojnem poskusu.
Našel sem dober vir za pridobivanje nitroetana za enega od sintetizatorjev, o katerem sem resno razmišljal prek eBaya, kot tekočo obliko 'Nail Brush Saver' skupaj z drugimi regeanti, vendar sem še vedno dvomil v svoje sposobnosti brez trenutno razpoložljive opreme.

Po tem začetnem padcu sem se trudil ostati pozitiven in sem se kar najbolj poglobil v organsko kemijo.

Kakorkoli že, potem sem se zgodilo, da sem naletel na to spletno stran, ki je brala o njej na drugih forumih, in našel to neverjetno mesto, kjer je vsebina veliko bolj sveža in skupnost se zdi veliko bolj izobražena kot drugi, ki sem jih videl, in potem sem našel to posebno nit, ki je pritegnila mojo pozornost. Resnično mi je všeč, kako je bil video sestavljen, in zdaj sem se osredotočil na proizvodnjo 4-MMC za končni izdelek mojega prvega zakonitega poskusa.

Kmalu bom imel vso potrebno opremo, da se bom lahko zares preizkusil, in upal sem, da lahko zaprosim za nekaj stvari, ne da bi hkrati zahteval preveč.

Našel sem dostop do vseh sestavin, razen nekaj očitnih, saj menim, da so na splošno precej strogo nadzorovane, kolikor sem seznanjen.

Regeanta, o katerih govorim, sta 4-metilpropiofenon in metilamin hidroklorid (40-odstotna vodna raztopina).

Prebral sem obe povezavi, ki sem ju priložil spodaj glede proizvodnje iz nič. Vendar me je najprej zanimalo, ali obstaja način za zmanjšanje obsega celotnega recepta, medtem ko se še vedno uporablja ista video metoda v tamkajšnji niti. To bi mi resnično pomagalo, saj bi bili moji prvi poskusi bolj dostopni kot celota. Ali pa je tu kakšna manjša metoda, na katero bi me lahko opozorili in bi bila prav tako odlična =)

Metilamin hidroklorid-sinteza v večjem obsegu

V zvezi z velikostjo obsega je spodaj predlagana metoda, ki sem jo našel za 4-metilpropiofenon, zame uporabna, vendar sem upal, da bi na tej stopnji lahko kakšen strokovnjak (lepo prosim) posnel poglobljen video ali me usmeril v pravo smer za dobro metodo, ki je malo bolj prijazna "amaterskemu kemiku".

Sinteza 4-metilpropiofenona iz toluena z reakcijo Friedel-crafts-1kg-scale

Hvala za vaš čas, fantje in dekleta, in upam, da vas bom v bližnji prihodnosti obveščal o svojih potovanjih in poteh. Zelo sem predan temu, da se naučim čim več, in vsaka pomoč je zelo hvaležna. Prosim, pošljite mi sporočilo PM, če vam je bolj udobno razpravljati o stvareh na ta način.

Na zdravje,
Sitr1x.
 
Last edited:

Sitr1x

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
13
Reaction score
9
Points
3
To je bila tudi moja prvotna misel, saj sem v preteklosti na nitih prebral podobne težave z drugimi sintagmami.

Predvidevam torej, da bi morali aceton sintetizirati sami ali se lahko še vedno izognete uporabi acetona iz trgovine? Ali pa obstaja kakšna posebna čistost, ki bi jo moral iskati, ko gre za tovrstno kemijo, ki bi ji moral slediti? Hvala,
 

Sitr1x

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
13
Reaction score
9
Points
3
Ker sem bil preveč zaposlen z branjem, se nisem zavedel, da je videoposnetek sinteze metilaminov, ki sem ga prenesel v ozadju in ki sem ga omenil v prejšnjem prispevku, dejansko narejen v spodobnem začetnem obsegu lol

Zato prosim, da tega dela ne upoštevate. Moram počakati, da dobim ustrezno steklovino in komplet za destilacijo, kot je videti.
 

ShiftingWaterfall

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 6, 2022
Messages
5
Reaction score
2
Points
3
ali kdo od vas pozna razliko v učinkih racemičnega 4mmc v primerjavi z enantiomerom 4mmc? želim vedeti, ali se ga splača izdelati
 

WundaBearz41

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 29, 2022
Messages
14
Reaction score
2
Points
3
Da! Dobra zahteva, tudi tega bi bil vesel.
 

KWasd

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 9, 2022
Messages
18
Reaction score
10
Points
3
Pozdravljeni. če raztopim 2-bromo-4-metilpropiofenon v NMP, vse skupaj segrejem na 40 stopinj C in šele nato dodam metilamin 40 % v vodi, ali ga moram dodajati v serijah, da ne presežem omenjenih 60 stopinj C, ali ga lahko dodam naenkrat? Šele po dodajanju metilamina dodam hladno vodo in benzen.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Ves metilamin lahko dodate naenkrat in ne skrbite veliko zaradi visoke temperature.
 

KWasd

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 9, 2022
Messages
18
Reaction score
10
Points
3
Hvala za vaš odgovor. Pravkar sem opazil, da je ob dodajanju metilamina 40 % v vodi raztopini 2-bromo-4-metilpropiofenona v NMP (segreti na 40 stopinj C) temperatura močno poskočila na 60 nekaj stopinj. Zato me skrbi.

Na koncu je izdelek vseeno izpadel moder, nemogoče ga je bilo sprati z acetonom, vendar je bilo to posledica dejstva, da aceton ni bil leden (nisem imel suhega ledu za hlajenje) in je imel sobno temperaturo. Zato je verjetno prišlo do mase nečistoč in razgradnje / pretvorbe v dimer.

Kljub temu se še enkrat zahvaljujem
 
Top